Підконтрольний окупаційній владі Київський районний суд Сімферополя продовжив арешт трьом фігурантам другої сімферопольської групи у «справі Хізб ут-Тахрір» Акіму Бекірову, Сеітвелі Сейтабдієву і Асану Янікову.

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність» у Facebook.

Згідно з інформацією, на початку засідання захист подав клопотання про те, щоб підзахисні перебували в залі поза «кліткою», але клопотання було відхилено.

Відзначається, що адвокати просили змінити запобіжний захід на домашній арешт, проте і це клопотання «суд» відхилив, посилаючись на те, що підсудні є громадянами України і можуть втекти від покарання.

Незважаючи на доводи захисту, «суд» продовжив запобіжний захід Бекірову, Сейтабдієву і Янікову до 15 листопада.

Раніше повідомлялось, що «суд» у «справі Хізб ут-Тахрір» продовжив термін тримання під вартою кримським татарам Руслану Месутову, Руслану Нагаєву, Ельдару Кантимірову і Ленуру Халілову до 5 листопада.

Нагадаємо, Сімферопольська справа стосується подій 12 жовтня 2016 року, коли в Криму провели обшуки в п'яти мусульманських сім'ях. За підсумками обшуків затримали п'ятьох кримських татар, яких звинувачують в участі забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір»: Рустем Ісмаїлов, Узеїр Абдуллаєв, Теймур Абдуллаєв, Еміль Джемаденов, Айдер Саледінов.У грудні 2018 року їх етапували з окупованого Криму на територію Росії.

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США.

Поділитись: