З 1 жовтня Росія почала осінній призов, зокрема і на території анексованого Криму. Це вже дванадцята незаконна кампанія із залучення кримських призовників.

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що цим РФ порушує норми міжнародного права.

Згідно з Конвенцією про захист цивільного населення під час війни, державі-окупанту забороняється примушувати людей служити в її збройних або допоміжних силах, а також чинити тиск і вести пропаганду на користь добровільного вступу до армії.

Також РФ порушує міжнародне законодавство, коли відкриває кримінальні справи проти тих, хто відмовляється вступати до її армії. За даними Кримської правозахисної групи, тільки за серпень за ухилення від служби в силах РФ відкрили кримінальні справи проти п'яти кримчан, та ще вісьмом ㅡ винесли вироки.

Як відбувається призов кримчан?

Від початку окупації Росія провела вже 11 призовних кампаній та незаконно залучила до лав своєї армії близько 25 тисяч жителів анексованого Криму. Цього року російська армія планує залучити 128 тисяч людей з підконтрольних їй територій.

Цьогорічний призов в анексованому Криму проведуть попри епідемію коронавірусу. Призовників відправлять на двотижневий карантин та пообіцяли знарядити безкоштовними масками та антисептиками.

Однак в МЗС України наголошують, що проводити військово-пропагандистські заходи в умовах епідемії також є порушенням міжнародного законодавства.

Чому кримчани йдуть служити до російської армії, і що можна зробити, якщо вам в Криму принесли повістку від російського військкомату ㅡ можна прочитати в нашому інтерв'ю з кримськими правозахисниками.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Поділитись: