Муса Сулейманов
Фото:

Кримська солідарність/Крим.Реалії

У селі Строганівка під Сімферополем активісти другий день шукають зниклого напередодні Мусу Сулейманова — трирічного хлопця, сина громадянського журналіста й політв’язня Руслана Сулейманова, фігуранта другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір».

Про це повідомляє «Крим.Реалії».

Хлопець зник увечері 24 липня. Востаннє Мусу бачили близько 18:00 вечора, тоді він грав у пісочниці. Мати Муси стверджувала, що залишила його «буквально на 15 хвилин разом зі старшою сестрою», повідомив пізніше глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

До 21:00 до пошуків Муси долучилася «поліція» й «рятувальні служби» Криму, а також благодійні організації та небайдужі. Пошуки тривали всю ніч, але Мусу так і не знайшли.

Шукати хлопця продовжили й 25 липня. Волонтери обстежували місцевість у радіусі 5 кілометрів від Строганівки, а в селі обладнали польову кухню. За даними громадського об’єднання «Кримська солідарність», у пошуках Муси в ніч на 25 липня взяли участь до п’яти тисяч людей.

Так зване «управління слідчого комітету Росії у справах Криму й Севастополя» порушило кримінальну справу за фактом зникнення Муси. «Прокуратура» Криму порушила ще одну справу — щодо можливого вбивства хлопчика. І додала, що «діям батьків» буде «надано оцінку».

Рефат Чубаров назвав повідомлення «кримської прокуратури» цинічним, зауваживши, що саме через її дії батько Муси — Руслан Сулейманов — перебуває в Сімферопольському слідчому ізоляторі.

  • «Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США.
  • Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав політв'язнями 24 ув'язнених фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» і вимагає звільнити їх.
  • У червні батька Муси, Руслана Сулейманова, якого заарештували за другою сімферопольською «справою Хізб ут-Тахрір», помістили у стаціонар Кримської клінічної психіатричної лікарні, де протягом місяця він проходитиме примусову судово-психіатричну експертизу.
Поділитись: