На Керченському мосту на в’їзді до анексованого Криму російські силовики затримали п’ятьох кримських татар — їх зокрема розпитували про зв’язок з «терористичною діяльністю».

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Зазначається, що кримських татар затримали, коли вони поверталися з Москви з засідання суду у справі першої сімферопольської групи «Хізб ут-Тахрір».

«Затримані їхали у приватному автобусі. При в’їзді до Криму на Керченському мосту о 22:05 транспорт зупинили співробітники поліції», — йдеться у повідомленні.

Після перевірки документів п’ятьом кримським татарам їх не повернули, й до них звернулися з вимогою дати відповіді на запитання.

«Їх запитували, чи мають вони відношення до терористичної діяльності та який іслам вони сповідують», — зазначають правозахисники.

Затримані: Сабрі Селяметов, Осман Хощу, Зекій Куламетов, Рустем Куркчі, Сейдамет Мустафаєв.

Нагадаємо, Верховний суд РФ зменшив на півроку вироки фігурантам справи першої сімферопольської групи «Хізб ут-Тахрір», але вони все одно отримали від 11 до 16 років суворого режиму.

Сімферопольська справа стосується подій 12 жовтня 2016 року, коли в Криму провели обшуки в п'яти мусульманських сім'ях. За підсумками обшуків затримали п'ятьох кримських татар, яких звинувачують в участі забороненої у Росії організації «Хізб ут-Тахрір»: Рустем Ісмаїлов, Узеїр Абдуллаєв, Теймур Абдуллаєв, Еміль Джемаденов, Айдер Саледінов.У грудні 2018 року їх етапували з окупованого Криму на територію Росії.

«Хізб ут-Тахрір» — міжнародна ісламська політична партія, яка публічно та вільно діє в країнах Європи та в США.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile