У Кривому Розі ДБР перевіряє посадовців міськради на причетність до мільярдних махінацій
Працівники Державного бюро розслідувань встановлюють причетність податківців та посадовців міської ради Кривого Рогу до розкрадання мільярдів з бюджету під час ремонту доріг та будівництва інфраструктурних об’єктів у місті.
Про це повідомляє пресслужба ДБР.
Аудиторська перевірка встановила, що одне з місцевих товариств регулярно отримувало підряди міської ради Кривого Рогу. Ціни за договорами завищували у декілька разів.
Також здебільшого роботи виконували тільки на папері. Якщо ж проводили будівництво, то використовували для цього дешеві чи неякісні матеріали, які не відповідали заявленій документації, йдеться у повідомленні.
Як повідомляють в аудиті, чиновники міської ради, які були замовниками робіт, не реагували на всі проблемні питання. Також під час планових перевірок не помічали порушень і службові особи управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області.
Правоохоронці розслідують справу за статтею 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу. Винуватцям загрожує позбавлення волі до 6 років.
Що передувало?
Раніше міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявляв, що поліція враховує факт можливих зловживань бюджетом міста в межах розслідування смерті мера Кривого Рогу Костянтина Павлова. Він наголошував на тому, що це могло стати мотивом скоєння самогубства посадовцем, адже у разі підтвердження зловживань саме він міг понести відповідальність як людина, що підписувала фінансові документи.
Державна аудиторська служба з травня 2021 року проводила ревізії. Перевіряли департамент фінансів, комунальні підприємства, департамент освіти й науки, управління капітального будівництва, інфраструктури, охорони здоров’я.
Аудитор 13 листопада заявив, що виявив порушення на суму понад 27 мільярдів гривень під час перевірки бюджету Кривого Рогу з 2018 по 2021 роки, коли міськими головами були Юрій Вілкул, а потім Костянтин Павлов.
Тоді працівники аудиту встановили придбання товарів за завищеними цінами, оплату за будівельні роботи, виконання яких не були підтверджені документально, завищення вартості виконаних робіт, покриття витрат сторонніх компаній, самовільне зайняття земельних ділянок, використання їх не за цільовим призначенням.
Автор: Маркіян Климковецький
- Поділитися: