УКРАЇНА

У Кропивницькому батьки школярів протестували під міською радою

30 серпня, 2018 12:39
УКРАЇНА/У Кропивницькому батьки школярів протестували під міською радою
Зберегти
Вигляд
lead
Близько тридцяти батьків школярів у Кропивницькому вийшли з акцією протесту під міську раду.

Близько тридцяти батьків школярів у Кропивницькому вийшли з акцією протесту під міську раду.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Вони мають низку вимог, одна з яких — притягнення до відповідальності членів тендерного комітету управління освіти, яких звинувачують у зриві тендерів з закупівлі парт та дидактичних матеріалів для Нової української школи. Надалі батьки вимагають проводити відкриті засідання тендерного комітету та завчасно повідомляти про час та місце засідання.

«Те, що розповідають в управлінні освіти, не відповідає дійсності. Я була в школі і бачила стан класів. Вони не готові. Парт і дидактики немає», — зазначила одна з організаторок акції, мама першокласниці Євгенія Захарченко.

До того ж, під міськраду вийшли батьки, які власним коштом робили ремонт у класах для своїх дітей-першокласників. Оскільки, кажуть, приміщення були не пристосовані для навчання.

Також батьки вимагали виділити кошти для поділу класів для вивчення української мови, уроків праці, функціонування достатньої кількості груп продовженого дня, розробити формулу розподілення коштів між закладами освіти та надати фінансову автономію їм.

Батьки збирали підписи під листом з вимогами. Після акції вони мали зустріч з міським головою Андрієм Райковичем і начальницею управління освіти Ларисою Костенко. Заслухавши вимоги та зауваження батьків, Райкович вирішив зібрати директорів усіх шкіл міста.

Нагадаємо, за даними Міносвіти, у 2018 році в Україні до школи підуть 448,5 тисяч першокласників, що на 40,3 тисячі дітей більше у порівнянні з минулим роком.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Відірвати вчителів від дошки: які зміни чекають на українську школу

Раніше міністерка освіти Лілія Гриневич назвала причини затримки друкування підручників для українських шкіл.

/Олеся Біда

Пов`язані новини