УКРАЇНА

У кримського політв’язня Куку значно погіршилось здоров’я — омбудсмен

4 липня, 2018 12:26
УКРАЇНА/У кримського політв’язня Куку значно погіршилось здоров’я — омбудсмен
Зберегти
Вигляд
У кримського політв’язня, фігуранта справи «Хізб ут-Тахрір» Еміра-Усеїна Куку значно погіршився стан здоров’я. Він голодує вже 9 днів.

У кримського політв’язня, фігуранта справи «Хізб ут-Тахрір» Еміра-Усеїна Куку значно погіршився стан здоров’я. Він голодує вже 9 днів.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Українська омбудсмен звернулася до начальника СІЗО в Ростовській області, куди раніше етапували кримчанина, з проханням забезпечити Куку необхідною допомогою.

«Висловлюю свою стурбованість з приводу погіршення стану здоров’я Еміра-Усеїна Куку та прошу вас вжити всіх необхідних заходів для забезпечення його необхідною кваліфікованою медичною допомогою, а також надати мені актуальну інформацію про стан здоров’я Е. Куку», — йдеться у зверненні Денісової.

Також вона попросила поінформувати її про результати розгляду її звернення.

Емір-Усеїн Куку оголосив голодування у свій 42-й день народження — 26 червня. 

Еміра-Усеїна Куку затримали 11 лютого 2016 року під час масових обшуків і затримань в анексованому Криму. У липні 2016 року його помістили в спецблок СІЗО як «небезпечного підсудного».

Згодом Куку звинуватили в підготовці до «насильницького захоплення влади».

У грудні 2017 року кримчанина етапували з Криму в Ростов-на-Дону.

Нагадаємо, що станом на 4 липня у російських та підконтрольних Кремлю кримських тюрмах голодують загалом п'ятеро політв'язнів — це Володимир Балух, Олег Сенцов, Олександр Шумков, Станіслав Клих та Емір-Усеїн Куку.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини