УКРАЇНА

У Криму не перешкоджали Лутковській при зустрічі з політв'язнем Чийгозом — офіс омбудсмена

27 грудня, 2016 20:02
УКРАЇНА/У Криму не перешкоджали Лутковській при зустрічі з політв'язнем Чийгозом — офіс омбудсмена
Зберегти
Вигляд
Українському обмудсмену не перешкоджали під час візиту у Криму до ув'язненого у Сімферополі заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза.

Українському обмудсмену Валерії Лутковській не перешкоджали під час візиту у Криму до ув'язненого у Сімферополі заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза.

Про це заявив керівник секретаріату уповноваженого Верховної Ради з прав людини Богдан Крикливенко в ефірі Громадського.

«Я можу вас запевнити, що з моменту, як ми отримали доступ і перетнули де-факто адміністративну межу між материковою частиною та півостровом ніякого перешкоджання не було»,  — сказав він.

Крикливенко уточнив, що Лутковській вдалося зустрітися з Ахтемом Чийгозом, Алі Асановим та Мустафою Дегерменджи, які є підозрюваними у заведеній РФ справі про події у Сімферополі 26 лютого 2014 року.

Також керівник секретаріату омбудсмена заявив, що є певні домовленості про відвідування Лутковською 42 українців, яких утримують у Криму.

«Наразі це перший, але надзвичайно важливий початковий етап практичної співпраці офіційно уповноваженого Верховної Ради з прав людини на території Сімферополя. Як посадової особи на території Криму. Це те, що не вдавалося досі й це початок практичної взаємодії. І ми сподіваємось, і колеги з Росії нас запевнили в тому, що вони будуть надавати в майбутньому нам можливість і доступ до інших громадян із переліку цих 42», — сказав він.

Пов`язані новини