Життя

У Криму обвинувачуваному у справі «26 лютого» Юнусову винесли вирок

Життя/У Криму обвинувачуваному у справі «26 лютого» Юнусову винесли вирок
Зберегти
Вигляд

У Криму обвинувачуваного у «масових заворушеннях 26 лютого» Таляту Юнусова засудили до 3,5 років умовно. Про це повідомив адвокат Джеміль Темішев, пишуть Крим.Реалії.

«Встановлено, що засуджений 26 лютого минулого року брав участь у масових заворушеннях під стінами Державної Ради республіки, в ході яких сам безпосередньо застосував насильство щодо двох осіб», — сказано в повідомленні так званої прокуратури.

Центральний районний суд Сімферополя засідав паралельно з Верховним судом Криму. Там проходить засідання у справах іншим фігурантів «26 лютого» – Ахтема Чийгоза, Мустафи Дегерменджи, Алі Асанова, Арсена Юнусова і Ескендера Емірвалієва.

В будівлі Верховного суду Криму зібралося кілька десятків людей, але пострапити безпосередньо на засідання змогли не всі.

Фігуранти справи обвинувачуються російськими слідчими в участі у «масових заворушеннях» 26 лютого 2014 року, які виникли півтора року тому біля кримського парламенту в результаті багатотисячного мітингу за участю прихильників територіальної цілісності України — з одного боку і активістів партії «Русское единство» — з іншого.

Міністерство закордонних справ України заявляє рішучий протест у зв'язку з «початком судилища російської окупаційної влади над учасниками мирної акції в Сімферополі 26 лютого 2014 року - Ахтемом Чийгозом, Алі Асановим, Мустафою Дегерменджі, Арсеном Юнусовим, Ескендером Емірвалієвим і Талятом Юнусовим, які цього дня виступили на захист своєї Батьківщини і збереження територіальної цілісності та суверенітету України».

Як зазначається, МЗС України вважає такі дії РФ «цинічним викликом міжнародному праву і світовій спільноті».

МЗС вимагає від російської сторони припинити переслідування представників кримськотатарського народу в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим і негайно звільнити незаконно утримуваних «заручників окупаційної політики Російської Федерації щодо України».

Пов`язані новини