Життя

У Криму татарам заборонили провести жалобний мітинг до річниці депортації

Життя/У Криму татарам заборонили провести жалобний мітинг до річниці депортації
Зберегти
Вигляд

У Сімферополі татарам заборонили провести жалобний мітинг до Дня пам’яті жертв депортації.

Як пише «Коммерсантъ», міська влада відмовила Меджлісу кримськотатарського народу у проведенні мітингу, пославшись на те, що всі чотири майданчики для масових акцій вже зайняті. 14 членів Меджлісу, які подавали заявку, отримали застереження від прокуратури Криму про неприпустимість проведення несанкціонованих масових акцій 18 травня.

«Голова Криму» Сергій Аксьонов заявив, що «кримськотатарська громадськість попросила його відмовитись від проведення масових акцій в 71-ту річницю депортації кримських татар, щоб не політизувати день скорботи».

За словами члена президії Меджлісу Алі Хамзіна, указ про реабілітацію кримських татар був декларативним. «Місцева влада побоюється, що ми прийдемо і розповімо про свої проблеми. Вони цього не хочуть, тому що на папері вже вирішили всі проблеми кримських татар», – заявив він.

Нагадаємо, минулого року кримським татарам також не дозволили провести 18 травня мітинг в центрі Сімферополя. Масові заходи були заборонені до початку червня «з метою усунення можливих провокацій з боку екстремістів» та «щоб уникнути зриву курортного сезону».

Пов`язані новини