Представники російського руху з питань захисту прав виборців «Голос» зможуть отримувати інформацію про процес голосування за президента РФ у Криму лише у вигляді статистики.

Представники російського руху з питань захисту прав виборців «Голос» зможуть отримувати інформацію про процес голосування за президента РФ у Криму лише у вигляді статистики.

Про це повідомив Громадському член руху Станівлав Андрійчук.

«На жаль чи щастя наших представників в Криму немає. Тому ми його бачимо його тільки в плані статистики», — сказав він.

Водночас він повідомив, що стежити за процесом голосування можна буде за допомогою встановлених на ділянках відеокамер.

«Просто отримати доступ до потоку цього відео та спробувати порахувати по головах, скільки там людей прийшло й опустило бюлетень в урну. По відео це можливо, особливо якщо це запис», – зазначив Андрійчук.

Відеокамери вперше використали на виборчих дільницях в Росії на президентських виборах в 2012 році. З їх допомогою вдалося зафіксувати багаторазове голосування одних і тих же людей і інші фальсифікації.

У той же час, як каже Андрійчук, у Криму навряд будуть використовувати технологію «султанатів» — так називають процес підрахунку голосів у таких регіонах, як Чечня, Татарстан або Дагестан.

«Я не впевнений, що Крим буде працювати за моделлю цих «султанатів», тому що ми бачили на виборах в Держдуму в 2016 році, що Крим мало відрізнявся від звичайних російських регіонів. Він якраз не за моделлю «султанатів» голосував. Можливо на той момент там збереглася атмосфера трохи вільніша, ніж в інших російських регіонах», — додав він.

У Росії офіційно призначили вибори президента на день анексії Криму. 14 березня Путін прибув до анексованого Криму та відвідав будівельний майданчик так званого «Кримського моста», спорудження якого розпочалося в лютому 2016 року. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Влада Путіна тепер безмежна — політичний оглядач Михайло Фішман про вибори президента РФ

Поділитись: