У Кривому Розі журналісти заявили про перешкоджання виконанню професійних обов’язків біля парку Гданцівського.

У Кривому Розі журналісти заявили про перешкоджання виконанню професійних обов’язків біля парку Гданцівського.

Про це повідомляє «Радіо Свобода» із посиланням на журналістів місцевих ЗМІ.

Інцидент стався вдень 15 травня, коли посадовці міськради, депутати, громадські активісти та журналісти прийшли до парку, щоб перевірити хід його реконструкції. Незадовго до цього місцеві мешканці скаржились до мерії на незаконну вирубку дерев фірмою-підрядницею.

За словами журналістів, коли посадовці з представниками медіа та активістами спробували зайти спочатку через один, а потім через інший вхід, їм перегородили дорогу невідомі молодики. Тоді місцеві жителі, чиї земельні ділянки є прилеглими до парку, запропонували вхід через свою територію.

Біля одного з приватних домогосподарств на групу напали невідомі й обсипали їх невідомим порошком.

«Ми всі були в цьому порошку, постраждала техніка, відеокамери. Наша знімальна група написала заяву до поліції. Ми вказали, що постраждала техніка. Через кілька годин після інциденту в мене почало пекти в дихальних шляхах», — розповів оператор інформаційної агенції «Експерт-КР» Максим Глазков.

Журналістка сайту «0564» Світлана Романенко розповіла, що йшла позаду.

«Щось розпилили у повітрі. Навколо все було біло-біло, нічого не видно. Я йшла трохи позаду. Ті, хто потрапили під цей порошок, говорили, що це була суха суміш із вогнегасника. Рот, ніс, голова, одяг, техніка, фотоапарати, телефони — усе в людей було білим. Потім на місце приїхала поліція», — додала Романенко.

За попередніми даними, після інциденту заяви до поліції написали журналісти трьох місцевих ЗМІ.

Як повідомили «Радіо Свобода» в поліції Кривого Рогу, попередньо, під час інциденту постраждала одна людина, а також техніка працівників ЗМІ. Сторони конфлікту ще подають заяви до правоохоронних органів.

Наразі правоохоронці встановлюють причини і обставини конфлікту. Про відкриття кримінальних проваджень поки не інформують.

Нагадаємо, в ЄС вимагають належного розслідування нападів на журналістів в Чорногорії.

Поділитись: