ENRU

У Києві демонтують літні тераси, що порушують правила благоустрою

У Києві демонтують літні тераси, які порушують правила благоустрою, закриваючи пішохідні ділянки, чи не сплачують податки до бюджету міста.

Про це повідомив заступник голови Київської міської держадміністрації Геннадій Пліс.

За його словами, на сьогодні у Києві понад тисяча таких терас, з яких лише близько 400 сплачують податки до бюджету міста.

«Є правила благоустрою Києва, яких необхідно дотримуватися, оскільки йдеться про безпеку, порядок і чистоту в столиці. По-перше, майданчик не повинен виходити на тротуари, зелені зони тощо. По-друге, має залишитись прохід для пішоходів (щонайменше 1,8 метра). Встановити терасу можна лише після перевірки Департаментом благоустрою та сплати пайової участі. Але, на жаль, більшість не дотримується цих правил», – зазначив Пліс.

Він зауважив, що раніше на центральних вулицях взагалі заборонили робити будь-які прибудови.

«На таких вулицях як Хрещатик, Сагайдачного дозволено встановлення лише столів і парасоль», – підкреслив Пліс.

На літню терасу обов’язково має бути інформаційний талон чи паспорт прив’язки.

«Якщо цих документів немає – то це незаконна діяльність, що підлягає сплаті штрафу та демонтажу. Однак наразі існує необхідність змін до чинного адміністративного кодексу в частині розміру штрафів за порушення благоустрою. Наразі максимальна сума штрафу 1,7 тисяч грн, але цього недостатньо, щоб штраф був дієвим механізмом боротьби з порушниками. Сума повинна сягати кількох десятків тисяч гривень», – наголосив заступник голови КМДА.

Раніше у Київській міській раді запропонували писати меню ресторанів українською мовою.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram