УКРАЇНА

«Пушкінський квартал» у Києві хочуть оголосити пам’яткою архітектури

2 липня, 2018 19:28
УКРАЇНА/«Пушкінський квартал» у Києві хочуть оголосити пам’яткою архітектури
Зберегти
Вигляд
lead
У столиці може з’явитися ще одна комплексна пам'ятка містобудування — «Пушкінський квартал». Ідеться про територію у межах вулиць Пушкінської, Васильківської та бульвару Шевченка.

У столиці може з’явитися ще одна комплексна пам'ятка містобудування — «Пушкінський квартал». Ідеться про територію у межах вулиць Пушкінської, Васильківської та бульвару Шевченка.

Про це повідомила прес-служба Київської міської ради.

«Депутати погодили звернення органу самоорганізації населення «Квартал-Пушкінська-Червоноармійська» щодо виділення коштів на розробку науково-облікової документації для включення частини середмістя столиці до державного реєстру нерухомих пам’яток України», — йдеться в повідомленні.

У межах кварталу зосереджена унікальна колекція пам'яток історії та архітектури 19 — початку 20 століття. Так, на вулиці Пушкінській знаходиться пам’ятка «Садиба Міхельсона», а на Великій Васильківській — житловий будинок Спілки художників України, у якому свого часу проживали скульптор, драматург та кінорежисер Іван Кавалерідзе, живописець Тетяна Яблонська, графік та письменник Валентин Литвиненко.

Із загальної кількості споруд в межах кварталу, а їх всього 36, до об’єктів нерухомої культурної спадщини хочуть віднести 29.

«Тому міська влада має намір виділити кошти на розробку науково-облікової документації аби включити «Пушкінський квартал» до державного реєстру нерухомих пам’яток України», — зазначив голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков.

Міністерство культури України та Українське товариство охорони пам'яток історії та культури підтримали таку ініціативу.

За попередньою оцінкою цей проект обійдеться столиці у 745 тисяч гривень.

/Дарина Бубнюк

Пов`язані новини