Війна

У Києві на Софійській площі вшанували пам'ять загиблих під Іловайськом

Війна/У Києві на Софійській площі вшанували пам'ять загиблих під Іловайськом
Зберегти
Вигляд
lead

У Києві на Софійській площі вшанували пам'ять загиблих українських військових в боях за Іловайськ в серпні 2014 року.

На акцію прийшли близько 100 людей.

Більшість учасників акції — дружини і матері загиблих військових, бійців добровольчих батальйонів і активістів.

hromadske.ua

На Михайлівській площі до річниці виходу українських військових з Іловайського котла розмістили виставку «Блокпост пам'яті».

«Це речі загиблих хлопців, частина їх була зібрана безпосередньо на полі бою в Іловайську і під Іловайськом. Кожна гільза, яка тут виставлена - позначає населений пункт, який проходили наші хлопці, виходячи так званим «зеленим коридором», - розповідає організатор виставки Павло Нетьосов.

Перед Михайлівським собором волонтери із сухих соняхів зробили невеликий коридор - як нагадування шляху, який пройшли військові під час виходу з «котла».

«У нас сьогодні прийдуть бійці, яких, коли вони бачать як лузають насіння, починає нервовий тик хапати. Соняхи для нас - це символ трагедії, що нас об’єднала», - каже Нетьосов.

Боротьба за Іловайськ тривала майже місяць. За офіційними даними, тоді загинули понад триста українських військових, ще близько 250 були поранені.

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради, яка розслідує Іловайську трагедію, вважає, що втрати з боку України перевищили тисячу людей.

Пов`язані новини