УКРАЇНА

У Києві під Адміністрацією президента вимагали звільнення полонених

УКРАЇНА/У Києві під Адміністрацією президента вимагали звільнення полонених
Зберегти
Вигляд
lead

У Києві під будівлею Адміністрації президента відбувся мітинг родичів українців, які перебувають у полоні в Росії та на окупованому Донбасі.

Вони вимагали від президента рішучих дій щодо звільнення українських полонених.

Як повідомив кореспондент Громадського Богдан Кутєпов, під будівлею Адміністрації президента було помічено 2 добре організовані групи людей.

Всього, за повідомленням кореспондента, на мітинг прийшло близько 150 осіб.

Близько 10 години на мітингу почала виступати Надія Савченко.

Виступаючи перед людьми, Савченко заявила, що процес звільнення полонених необхідно прискорювати.

«Президент повинен був вже давно виробити реальний механізм обміну людей. Це треба спрощувати, і це можна спрощувати, і не треба піаритися, не треба говорити, що це важко – це не важко», – сказала депутат.

Учасники акції звернулися до президента України Петру Порошенко  з вимогою вжити конкретні кроки для звільнення людей.

«Ми чекаємо конкретних кроків зі звільнення полонених», – йдеться в листі, підписаному учасниками акції.

Після цього Савченко сама вирішила віднести лист в адміністрацію президента.

Вона стверджує, що продовжує голодування, щоб домогтися звільнення українських громадян, які перебувають в полоні у бойовиків на окупованій частині Донбасу і в Росії. «Я продовжую голодування», – сказала Савченко.

Вона підкреслила, що сподівалася після оголошення голодовки на те, що на проблему звільнення полонених зверне увагу керівництво країни, проте цього не сталося.

«Я вважаю, що на мітинг повинні були прийти і народні депутати, в тому числі перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко, і президент України», – сказала Савченко.

Згодом слово взяла сестра Надії  Віра Савченко.

«Цей мітинг організували ми самі. Ми говорими як про в’язнів в Росії, так і про військовополонених. Ми їх визволяємо тим, що не даємо про них забути», – сказала вона.

Віра Савченко також запевнила, що акція не є політичною.

Після цього на мітингу почали виступати колишні полонені, звільнені із полону бойовиків на Донбасі, матері та родичі українців, які зарад перебувають у полоні.

Мітинг 2 серпня анонсувала депутат Надія Савченко. Тоді ж вона заявила, що розпочинає голодування через бездіяльність влади і світової спільноти в питанні звільнення заручників.

Пов`язані новини