УКРАЇНА

У Києві подорожчав проїзд у маршрутках

5 грудня, 2016 12:21
УКРАЇНА/У Києві подорожчав проїзд у маршрутках
Зберегти
Вигляд
Перевізники підняли ціни на проїзд у маршрутних таксі, що курсують столицею, та у кількох приміських маршрутках, які заїжджають у Київ

Перевізники підняли ціни на проїзд у маршрутних таксі, що курсують столицею, та у кількох приміських маршрутках, які заїжджають у Київ.

Про це повідомляє «Сегодня».

Як повідомила Громадському компанія «Союз-Авто», кожний перевізник підвищив ціну проїзду на 1 грн. При цьому фіксованої вартості для всіх маршрутних таксі у Києві немає.

За словами приміських перевізників, підвищення тарифів на проїзд зумовлене подорожчанням вартості пального і запчастин.

«До травня 2015 року, коли було скасовано держрегулювання тарифів на пасажирські перевезення, перевізники Київської області подавали керівництву свої розрахунки з обґрунтуванням тарифу. Ще на той момент тариф подавався з розрахунку 51 копійка за 1 км (без обліку ПДВ і страхового збору). Тоді губернатор не встиг підписати ці обґрунтування, і держрегулювання скасували. Перевізники стали самі встановлювати тариф», — розповів голова Асоціації «Автоперевізники Київщини» Олексій Павленко.

За його словами, деякі перевізники вже тоді підвищили ціну за проїзд у прив'язці до 51 копійки за 1 км, але багато (наприклад Ірпінь, Бровари) залишилися на розрахунку 34 копійки за 1 км.

«З тих пір зріс долар, подорожчало пальне, запчастини. Нинішнє подорожчання пов'язане з тим, що перевізники просто вирівнялися з іншими районами і «піднялися» з 34 копійок до 51 копійки, які були необхідні ще два роки тому. Це не подорожчання — це вихід на той рівень, який просто необхідний для існування», — пояснив Павленко.

Як пояснили у компанії «Союз-авто», такі тарифи були затверджені вже давно.

«Це не нові тарифи, вони були затверджені вже давно. Але приміські маршрутки, які їздять по Києву, демпінгують ціни, відбирають у міських перевізників пасажирів. Ми змушені знижувати вартість. Тепер «передмістя» возить пасажирів по Києву по 5 гривень. Тому і у нас змінився тариф, але тільки на деяких маршрутах. Ми багато коштів витрачаємо на оновлення рухомого складу. В цьому році придбали 60 автобусів з низькою підлогою. Наприклад, на маршруті №445 всі 30 машин – нові», – розповіли у компанії.

Пов`язані новини