У Києві показали виставу за п’єсами підлітків зі сходу і заходу України.

У Києві показали виставу за п’єсами підлітків зі сходу і заходу України. Прем’єра відбулася у театрі «Актор», режисеркою усіх п'єс була Влада Бєлозоренко.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Вистава «Схід-Захід» — це п'ять п'єс, написаних підлітками в рамках соціального театрального проекту «Class Act: Схід-Захід».

Серед акторів — Олеся Жураківська, Римма Зюбіна, Віталій Ажнов, Аполлінарія Василина, Вікторія Муштей, Олександр Жила, Петро Русанєнко, Марія Розгонюк.

Авторами п'єс стали підлітки з Луганської, Рівнененської, Донецької, Волинської областей.

За 2 роки проекту було написано більше 20 п'єс Фото: Олена Зашко/Громадське

«Минулого року я брала участь як режисер. Цього року художній керівник Театру «Актор» Слава Жилов запропонував зробити з цих невеликих п’єс репертуарний спектакль», — розповіла Бєлозоренко.

За її словами, за 2 роки проекту було написано більше 20 п'єс. «Я шукала серед них різні теми та жанри. Але у цьому і є їхня сила – діти з різних регіонів говорять про різні речі», — додала вона.

Серед основних тем — кохання, війна, життя переселенців.

«Наша школа у Попасній найбільше постраждала від обстрілів у 2015 році. До нас приїхали режисери і запропонували написати твори. Через два місяці нам сказали, що 9 людей їде в Київ писати п'єси. Моя п'єса автобіографічна, вона називається «Камінь». Завдяки проекту я вже рік живу театром. Писати п'єси —це моє хоббі», — розповів Громадському один із авторів п'єси Віталій Шмітько.

Нині хлопець навчається на першому курсі у Києві, майбутній його фах — журналістика.

Проект «Class Act: Схід-Захід» існує з 2016 року, його реалізовували вже двічі – у 2016 і 2017. Засновницею та кураторкою є сценаристка Наталка Ворожбит. Наступний показ вистави відбудеться 4 квітня у Театрі «Актор».

Поділитись: