У Києві на території церкви Миколи Набережного поховали журналіста Георгія Гонгадзе, вбитого у 2000 році. Про це повідомив кореспондент Громадського.

Попрощатися із журналістом прийшли рідні і знайомі Гонгадзе, в тому числі вдова Мирослава. Також були присутні міністр молоді та спорту Ігор Жданов, представник Президента в парламенті Степан Кубів, депутати Мустафа Найєм, Вікторія Сюмар, Ігор Мосійчук, колишній голова Верховної Ради Олександр Мороз.

У приуроченому до похорону зверненні вдова Гонгадзе Мирослава наголосила, що з похованням журналіста його справа не припиняється, замовники вбивства мають бути засуджені.

Зазначимо, що усі 16 років тіло Георгія зберігалося в центральному морзі Києва.

Як відомо, Гонгадзе, який викривав владу при президенті Леоніді Кучмі, зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того року в лісі під Таращею Київської області виявили обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналісту.

У 2009 році в Київській області знайшли рештки черепа, які, за заявою Генпрокуратури, належать Гонгадзе.

Весь цей час тіло Георгія не ховали, оскільки мама журналіста Леся Гонгадзе не визнавала, що знайдені останки належать її синові. 30 листопада 2013 року мати Гонгадзе померла на 69-му році життя.

15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними в убивстві Гонгадзе трьох екс-працівників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України – Валерія Костенка, Миколу Протасова й Олександра Поповича. Суд позбавив їх волі на термін від 12 до 13 років.

Крім того, у січні 2013 року суд засудив до довічного ув’язнення колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача за вбивство журналіста. Захист Пукача просив замінити довічне ув’язнення на 15 років в’язниці, але 6 січня 2016 року Апеляційний суд залишив вирок без змін.

Родина Гонгадзе вважає, що справжні замовники вбивства залишаються на свободі.

23 серпня 2005 року тодішній президент Віктор Ющенко посмертно присвоїв Георгію Гонгадзе звання Героя України. 21 березня 2016 року президент Петро Порошенко передав удові загиблого журналіста Мирославі орден «Зірка Героя».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile