У Києві в Клубі Кабінету міністрів політики, друзі та небайдуже кияни зібралися на прощання з дисидентом та колишнім народним депутатом Левком Лук'яненком.

У Києві в Клубі Кабінету міністрів політики, друзі та небайдужі кияни зібралися на прощання з дисидентом та колишнім народним депутатом Левком Лук'яненком.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Відспівування заплановане на 12:30 у Володимирському соборі Києва, а поховають Лук'яненка на Байковому кладовищі.

Напередодні прощання відбулося в його будинку в селі Хотові.

10 липня на прощання з дисидентом прийшли близько 500 людей.

«Це для мене особиста втрата, ми були знайомі, він приходив на мої заходи. Це велика людина, один із засновників нашої незалежності, той, завдяки кому ми її маємо», — сказав директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Прощання з дисидентом та колишнім народним депутатом Левком Лук'яненком у Клубі кабміну, Київ, 10 липня 2018 року Фото: Олена Зашко/Громадське

Попрощатися з Лук’яненком прийшли голова Ради Андрій Парубій, поет Дмитро Павличко, активіст українського культурного опору у пост-радянські часи Тарас Компаніченко, письменник та громадсьий діяч Володимир Яворівський, а також український громадський діяч Василь Овсієнко.


Український поет Дмитро Павличко (в центрі). Прощання з дисидентом та колишнім народним депутатом Левком Лук'яненком у Клубі кабміну, Київ, 10 липня 2018 року Фото: Олена Зашко/Громадське

«Ми разом відновили тут Українську Гельсінську групу. Ми разом сиділи в камері в ув'язненні, десь 2 роки ми були разом на Уралі. Це був ідеальний співкамерник.  У 1984 році, коли я сидів з Василем Стусом, він мені вказав на сусідню 19 камеру з Лук'яненком і сказав: «Ото чоловік». Це прозвучало з великим захопленням. Левко був найавторитетнішою особою серед політв'язнів», — сказав Овсієнко.

Колишній політв’язень, дисидент та екс-депутат Верховної Ради України Левко Лук’яненко помер 7 липня після тривалої хвороби. Йому було 89 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Народжений 24 серпня: ким був Левко Лук’яненко

 

Поділитись: