ENRU

У Києві стартує Міжнародний фестиваль анімації і медіамистецтва LINOLEUM

У Києві відкривається Міжнародний фестиваль актуальної анімації і медіамистецтва LINOLEUM, який відбуватиметься з 28 вересня по 1 жовтня в Довженко-Центрі на вулиці Васильківська, 1.  

«Герої та злодії» тема фестивалю цього року. Програма фестивалю включає 250 анімаційних фільмів, 10 майстер-класів і лекцій, спеціальні події до 90-річчя української мультиплікації та насичену дитячу програму.

До міжнародного конкурсу потрапили фільми учасників з 20 країн, два з них, створені українцями: «Супний день», автор – Вова Компотик, та «Стіл», створений Євгенієм Бойцовим.

Національний конкурс цього року винесений в окрему програму і представлений 18 роботами, 5 із яких – відеокліпи.

Призовий фонд фестивалю складе 5 тисяч доларів, які буде розділено між Національним і Міжнародним конкурсом. У конкурсі беруть участь роботи, які не перевищують хронометражу в 30 хвилин і не менше, ніж на 30% виконані в техніці анімації.  

Позаконкурсна програма цього року представлена трьома блоками зі Східної Європи – добірками про кохання і відносини між дітьми та батьками. Особливе місце посідають дві програми фестивалю-партнера цього року Japan Media Arts Festival, а також програма «Фокус на Азії», яка включає роботи аніматорів із Тайваню, Філіппін, Індії, Китаю та Японії.  

Спеціальні покази включають 8 програм, частина яких присвячена 90-річчю української анімації. Дві з них підготовлені Довженко-Центром: «Мультагітпроп» у живій джазовій інтерпретації групи «Сон Сови» і «Перші звукові українські».

У програмі «Це – ми» будуть показані роботи перших випускників спеціальності «режисура мультиплікації» 1998 року КНУТКіМ ім. І.К. Карпенка-Карого, серед яких лауреат Берлінале Степан Коваль, Адріан Сахалтуєв, Дмитро Лісенбарт, Олександр Гуньковський, Євгенія і Олександра Ільменські, Віра Семененко і Марія Ткаченко.  

Українська ретроспектива буде представлена двома блоками: «Віднайдене» – ревізія вітчизняної анімації для дорослих 1960-1980-х рр., і «Згадане», у програмі якого переосмислюється розвиток української анімації з часів пізньої перебудови до нинішнього десятиліття.

У рамках спеціальних показів буде показано дві ретроспективи голови журі, режисера і художниці Баді Мінк, і відбудеться національна прем’єра її фільму «MappaMundi» про давню карту світу, яку було знайдено на території України.

Також фестиваль LINOLEUM представить дитячу програму, яка включає близько 40 фільмів та майстер-класи.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram