УКРАЇНА

У Києві відбулась акція проти спецзакону про мирні зібрання

УКРАЇНА/У Києві відбулась акція проти спецзакону про мирні зібрання
Зберегти
Вигляд
lead

На Майдані Незалежності у Києві активісти різних громадських організацій провели акцію проти ухвалення спеціального закону про мирні протести № 3587.

Про це повідомляє журналіст Громадського Дмитро Реплянчук.

«Серед головних небезпек цього законопроекту — узаконення силових розгонів мітингувальників, подібно до того, як діяв Беркут на Майдані», — відзначила членкиня «Фундації регіональних ініціатив» Наталія Криницька.За її словами, норма законопроекту, за якою пропонується повідомляти про мирне зібрання за 2 доби, дає владі час, аби заборонити акцію у судовому порядку.

Під час акції, активісти розіграли мирне зібрання і продемонстрували, як поліція буде розганяти таке зібрання у разі ухвалення законопроекту.

Акція завершилася «побитими протестуючими», які тримали плакати з написами «Жертва 3587».На думку активістів, наразі в Україні не потрібно приймати жодного спецзакону про мирні зібрання.

«Під час першої політичної кризи його погіршать, а потім знову і знову, як це відбувалося в Росії», — сказав експерт коаліції «Ні — поліцейській державі» Михайло Лебедь.

За його словами, правозахисники готують пакет «неспеціальних» законопроектів-змін до чинного законодавства.Подібні акції планують провести у 14 містах України.

Відзначимо, що Верховна Рада може прийняти новий проект Закону «Про мирні зібрання» в жовтні-листопаді поточного року. Законопроект № 3587 — вже 12-й в історії України варіант спеціального закону про мирні зібрання.

Пов`язані новини