Життя

У Києві відкрили інсталяцію, присвячену трагедії на ЧАЕС

Життя/У Києві відкрили інсталяцію, присвячену трагедії на ЧАЕС
Зберегти
Вигляд

У Києві в підземному переході між Українським домом та Національною філармонією відкрилася документальна інсталяція «Під саркофагом», побудована на нових документах КДБ про Чорнобильську катастрофу. Організатори цього мистецького проекту — Український інститут національної пам’яті, Архів СБУ та Центр дослідження визвольного руху.

  

Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті, розповів, що ця виставка побудована на документах КДБ, які супроводжували  будівництво ЧАЕС. В документах є інформація про те, як під час зведення використовували непридатні матеріали, які аварії та зупинки були до 26 квітня 1986 року та про те, як радянська влада приховувала інформацію про масштаби катастрофи.

  

З відповідними документами можна ознайомитися на сайті електронного архіву Центру досліджень Визвольного руху.
Анна Олійник, дизайнер цього проекту розказала, що інсталяцію вирішили робити в підземному переході задля відтворення атмосфери закритого простору. Крім того, перехід – це символ переходу з радянської системи до нормального демократичного суспільства, який Україна зараз проходить, — розповіла дизайнерка.

/відео Анни Цигими

Пов`язані новини