УКРАЇНА

У Києві відкрили пам’ятник королеві Франції Анні

10 листопада, 2016 20:49
УКРАЇНА/У Києві відкрили пам’ятник королеві Франції Анні
Зберегти
Вигляд
Королева Анна Ярославна — середня донька князя Київського Ярослава Мудрого та його другої дружини Інгігерди — доньки короля Шотландії і Швеції.

У столичному сквері на Львівській площі в присутності посла Франції в Україні Ізабель Дюмон відкрили пам'ятник Анні Ярославні.

Про це повідомляє УНН.  

Скульптура являє собою портрет дівчинки у мантії та короні. В руках вона тримає голубку.

У церемонії відкриття пам'ятника взяли участь посли Бельгії, Швейцарії, Мексики, Польщі, Словенії, Норвегії, Грузії, а також міністр культури України Євген Нищук, скульптор, автор пам'ятника Костянтин Скритуцький і учні київських французьких шкіл.

«Анна не уявляла собі, що на початку 21 століття інша жінка, родом з Франції, тобто я, відкриватиме статую, зведену на її честь, в центрі її рідного міста. Мені здається, це дуже символічно. Це зміцнить зв'язки, які Франція буде розвивати і зміцнювати заради сильної, єдиної і вільної України», — зазначила посол Франції в Україні Ізабель Дюмон.

Анна Ярославна — середня донька князя Київського Ярослава Мудрого та його другої дружини Інгігерди — доньки короля Шотландії і Швеції.

Анна стала другою дружиною французького короля Генріха I Капета, а згодом королевою Франції, мати майбутнього короля Філіпа І.

В історії цієї країни вона залишилася як прабабуся майже 30 французьких королів.

Пов`язані новини