УКРАЇНА

У Києві відкрили Центр реагування на кіберзагрози

2 лютого, 2018 11:27
УКРАЇНА/У Києві відкрили Центр реагування на кіберзагрози
Зберегти
Вигляд
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов в п'ятницю, 2 лютого, відкрив Центр реагування на кіберзагрози (Cyber ​​Threat Response Centre, CRC).

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов в п'ятницю, 2 лютого, відкрив Центр реагування на кіберзагрози (Cyber ​​Threat Response Centre, CRC).

За його словами, Центр виявлятиме кіберзагрози на ранніх стадіях їх виникнення.

«Центр, який побудований в Україні, буде співпрацювати з аналогічними центрами країн НАТО. Взаємодіючи з ними, значно покращиться якість реагування на кіберінциденти, за рахунок обміну інформації, підтягування потужних обчислювальних машин і ресурсів. Все це дає можливість і інформувати наших колег і використовувати від них інформацію в онлайн-режимі», — заявив Турчинов.

Новий Центр реагування на кіберзагрози має виявляти проблему на ранніх стадіях.

«Центр, який ми відкрили, виявляє на ранніх стадіях проблему. Раніше як ми діяли, — пішла кібератака, розпочалась агресія і вже, коли відбулось зараження багатьох інформресурсів, — після цього починали діяти підрозділи, які забезпечують кібербезпеку», —  заявляє Турчинов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Система кіберзахисту в нас відсутня» — голова комітету з інформатизації та зв’язку

Центр реагування на кіберзагрози (Cyber ​​Threat Response Centre, CRC) створений Держспецзв'язку як ядро ​​національної системи кіберзахисту України.

CRC — це технічна платформа взаємодії основних суб'єктів забезпечення кібербезпеки (Держспецзв'язку, СБУ, Нацполіціі).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Чорний вівторок» українського IT: яких збитків завдала кібератака, та хто її вчинив

30 серпня голова держави Петро Порошенко указом ввів в дію рішення Ради нацбезпеки і оборони щодо кібербезпеки. Його ухвалили іще в липні, через два тижні після кібератаки. Документ містить перелік першочергових доручень органам влади, щодо попередження майбутніх атак.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи з’являться в Україні кіберкордони

Пов`язані новини