У Києві на Майдані Незалежності підняли стяг Військово-морських сил України до 100-річчя підняття кораблями Чорноморського флоту українського прапора.

У Києві на Майдані Незалежності підняли стяг Військово-морських сил України до 100-річчя підняття кораблями Чорноморського флоту українського прапора.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Через анексією Криму та Севастополя, основні заходи пройшли у Києві та в Одесі на борту флагмана Військово-морських сил України — військового корабля Гетьман Сагайдачний. Відзначають річницю й в інших містах України, загалом на сімнадцяти локацій.

Історик, кримчанин Андрій Іванець зазначив:

«Я вірю, що це не просто історія, а це спогад про майбутнє. Прапор був піднятий у Севастополі у 1918 році, і я сподіваюсь, що за нашого життя ця подія буде відновлена».

Із набуттям незалежності в Україні до 1993 року не було власного стягу ВМС.

Як розповів Громадському автор прапору ВМСУ та капітан 1-го рангу Ігор Левицький, ідея створення прапора виникла у 75-ту річницю підняття кораблями Чорноморського флоту українського прапора. Тоді до київського Військово-морського училища мав приїхати перший президент України Леонід Кравчук і Левицьому дали завдання: за одну ніч створити прапор ВМСУ.

«У нас не було жодних матеріалів. Тому я поїхав до центральної наукової бібілотеки, де знайшов дещо про прапор ВМСУ. Це була звичайна поштова листівка. Я привіз її до училища і разом з Катериною Горбатюк, яка працювала у військовому ательє, ми розрахували пропорції, відновили кольори і всього за одну ніч, до 6-ї години ранку, вивісили прапор Військово-морських сил України, саме в такому вигляді як він є зараз, поряд з бойовим прапором України і бойовим прапором училища», — розповідає Левицький.

Під час церемонії окремих військових моряків було нагороджено пам’ятними медалями.

Окрім того, з нагоди річниці 27 квітня Укрпошта ввела в обіг нову поштову марку.

На честь святкування Український інститут національної пам'яті спільно з творчою спільнотою «Добродій» та художником Юрієм Журавлем підготували відеоролик.

 29 квітня минає 100 років від події, коли у Севастополі кораблі Чорноморського флоту підняли українські прапори і перейшли під юрисдикцію Української Народної Республіки.

Таким чином, ця подія остаточно зафіксувала перемогу українського руху на Чорноморському флоті та повалення більшовицького режиму у Криму.

Поділитись: