Комісія з питань місцевого самоврядування Київради погодила проект рішення про перейменування станції столичного метро «Петрівка» на «Почайна».

Комісія з питань місцевого самоврядування Київради погодила проект рішення про перейменування станції столичного метро «Петрівка» на «Почайна».

Про це йдеться на сайті міськради.

Станцію метро «Петрівка» хочуть назвати відповідно до назви річки «Почайна», що є однією з найдавніших у Києві.

Також згідно з проектом рішення, лінію метро «Куренівсько-Червоноармійську» пропонується перейменувати на «Оболонсько-Теремківська».

Як зазначили у Київраді, нинішня назва відображає лише початковий проект лінії метро — зараз вона не проходить через місцевість Куренівку.

Крім того, друга частина назви — «Червоноармійська» — перестала відповідати надземній топоніміці після перейменування станції «Червоноармійська» на «Палац Україна» в 1993 році.

Обидві пропозиції пройшли процедуру громадських обговорень, більшість учасників голосування підтримали перейменування, додали у міськраді.

Зазначимо, проект рішення про перейменування станції метро «Петрівка» і лінії метрополітену «Куренівсько-Червоноармійська» ще має розглянути постійна комісія Київради з питань транспорту, зв’язку та реклами. Лише після цього документ обговорять на пленарному засіданні Київради.

Перейменування станції проводять в рамках виконання закону про декомунізацію.

Станцію назвали «Петровкою» на честь радянського діяча Григорія Петровського.

Під станцією протікає майже зникла притока Дніпра — річка Почайна.

Нагадаємо, комісія з питань перейменувань Київської міської державної адміністрації 20 вересня підтримала перейменування станції метро «Петрівка» на «Почайну»

Поділитись: