Кілька археологів та істориків звернулися до президента з Киргизстану з проханням посприяти поверненню в Історичний музей мумії, похованої Міністерством культури країни минулого тижня.

Кілька археологів та істориків звернулися до президента з Киргизстану з проханням посприяти поверненню в Історичний музей мумії, похованої Міністерством культури країни минулого тижня.

Про це вони заявили на прес-конференції, передає «Радио Аззатык».

Заввідділу археології Інституту історії і культурної спадщини Академії наук Кадіча Ташбаева зазначила, що на поховання експонату наполягали різні екстрасенси та духовні особи.

«Дане питання останні 20 років піднімалося різними екстрасенсами і деякими духовними особами. І протягом цих 20 років ми відбивалися від цих нападок. А нинішній міністр культури теж став духовною особою і сказав, що ми мусульмани, і нам це не можна», — заявила вона.

У зверненні вчені пишуть, що мумія не має відношення ні до однієї з духовних або релігійних практик або до вчених-езотериків.

«Мумія — надбання не тільки киргизстанської, а й світової науки, і тому повинна бути частиною музейної колекції. Ми сподіваємося на ваше якнайшвидше втручання в цю справу, на повернення мумії в стіни музею і на те, що відповідальні діячі, які вчинили акт такого вандалізму, будуть покарані», — звернулися вчені до президента.

Під зверненням підписалися 18 вчених.

Міністр культури країни Тугелбай Казаков заявив, що за мумією, яка зберігалася в Історичному музеї з 60-х років, не було належного догляду з 1997-го року, через що експонат був у занедбаному стані.

Мумія була виявлена в 1956-му році археологом Баруздіном під час дослідження могильника в місцевості Кара-Булак сучасної Баткенської області. З того часу експонат зберігався в Національному історичному музеї країни. Мумія належить до IV-V століття нашої ери.

У вересні 2017-го в Єгипті знайшли гробницю скарбника фараонів.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: