Кілька тисяч протестувальників перед парламентом у Кишиневі ухвалили резолюцію із закликом до Венеціанської комісії, Європарламенту, Ради Європи не допустити зміни системи виборів в Молдові.

Кілька тисяч протестувальників перед парламентом у Кишиневі ухвалили резолюцію із закликом до Венеціанської комісії, Європарламенту, Ради Європи не допустити зміни системи виборів в Молдові.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

У резолюції йдеться про те, що в Молдові немає суспільного консенсусу для такого переходу.

«Зміна системи виборів вигідна правлячій в Молдові ДПМ (Демократична партія) і тим партіям, які їй підіграють», — наголошується в резолюції, де йдеться про те, що приклади такого переходу в системі виборів в Україні та Румунії зайвий раз підтверджують, що для Молдови такий перехід шкідливий.

Учасники протесту вважають, що перехід системи виборів веде до маніпуляцій громадською думкою, політичної корупції і підкупу депутатів, які будуть обиратися по одномандатних округах, як пропонується в прийнятому в парламенті Молдови проект закону про введення змішаної системи виборів, коли 50 депутатів будуть обиратися за партійними списками, а 51 — по одномандатних округах.

У резолюції йдеться про те, що змішана система призведе до зменшення ролі і значення опозиційних партій, що шкідливо для демократії.

У резолюції також є вимога до парламенту Молдови про відкликання проекту закону про перехід на змішану систему, і проведенні демократичних виборів за мажоритарною пропорційною системою, коли 101 депутата парламенту буде обрано за партійними списками.

Учасники протесту звернулися до Венеціанської комісії, Європейського Парламенту, Ради Європи, а також до США з проханням про підтримку демократії та демократичних сил в Молдови з метою організації та проведення демократичних виборів країні за нинішньою системою.

В акції протесту взяли участь кілька тисяч чоловік. У ньому брали участь неурядові організації та кілька великих партій країни, серед яких Ліберально-демократична партія, «Платформа Гідність і Правда», партія «Дія і солідарність» (лідер - Майя Санду), «Наша партія».

На півдні Молдови — в Кагулі, і на півночі — в Едінци — відбулися мітинги прихильників одномандатної і змішаної системи виборів, які закликали парламент затвердити проект закону про це, який ухвалений у першому читанні.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: