У Китаї урочисто презентували результати програми розведення панд. На святковому «параді панд» на огляд відвідувачів вивели 23 дитинчат цих гігантських ведмедів. Всі вони народилися цього року.

Про це повідомляє ABC News.

Дійство відбувалося на науково-дослідній базі Ченду. На думку науковців, така кількість ведмедів дає сподівання на виживання вразливих видів.

Під час презентації один непосидючий ведмідь упав зі сцени. Співробітники центру жартують, що це була невдала спроба утечі.

Зазначається, що цій події надали медійного розголосу з метою збереження цієї науково-дослідницької бази.

Нагадаємо, у вересні Міжнародний союз охорони природи (МСОП) покращив статус панд з таких, що «знаходяться під загрозою» до «вразливих».

«Поліпшення статусу підтверджує, що зусилля китайського уряду щодо збереження цього виду є ефективними», – заявили в МСОП.

Науково-дослідна база Ченду розробила найбільшу у світі програму штучного розведення популяції гігантських панд у неволі, яких зараз налічується 113 після 20 років обговорень.

Проте, втрата середовища існування залишається головною загрозою, з якою стикаються гігантської панди.

Раніше повідомлялося, що перепис великих панд, проведений з 2004 по 2014 рік, показав збільшення чисельності цих тварин на 17%.

Поділитись: