У Китаї вчені вперше провели операцію з корегування геному ембріона
У Китаї вчені вперше провели високоточну «хімічну операцію»на людському ембріоні з метою лікування генетичногозахворювання.
У Китаї вчені вперше провели високоточну «хімічну операцію» на людському ембріоні з метою лікування генетичного захворювання.
Про це дослідники повідомили BBC.
Команда вчених з Університету Сунь Ятсена використала технологію «редагування основ», яка використовується для виправлення поодиноких помилок в генетичному коді.
Вчені провели операцію на вирощених в лабораторії ембріонах, ДНК яких містив мутацію, що призводить до розвитку бета-таласемії — важкого генетичного захворювання, при якому порушується синтез гемоглобіну.
Бета-таласемія — потенційно небезпечне для життя захворювання крові, воно викликано змінами всього однієї основи у генетичному коді. Такі зміни зазвичай називають точковими мутаціями.
Вченим з Китаю вдалося виправити цю помилку в генетичному коді ембріонів.
Вони просканували ДНК у пошуку помилки, а потім на місці «збою» перетворили гуанін в аденін, таким чином «полагодивши» його.
«Ми першими змогли показати можливість лікування генетичних хвороб у ембріонів за допомогою системи редагування основ», — заявив один з авторів дослідження Цзюнь Цзіу Хуан.
За його словами, дослідження відкриває перспективи для лікування пацієнтів від бета-таласемії та інших генетичних захворювань.
Технологія також дозволить лікувати дітей від спадкових хвороб ще до того, як вони з'являться на світло, каже вчений.
Експеримент провели на ембріонах, отриманих в результаті клонування. Тканини для проведення експерименту були взяті у пацієнта, у якого виявили бета-таласемію.
Геном — сукупність всієї спадкової генетичної інформації організму, тобто всіх генів, некодуючих послідовностей ДНК та позахромосомного генетичного матеріалу. ДНК, яка є носієм генетичної інформації, складає основу генома.
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
- Поділитися: