У Китаї вчені вперше провели високоточну «хімічну операцію» на людському ембріоні з метою лікування генетичного захворювання.

У Китаї вчені вперше провели високоточну «хімічну операцію» на людському ембріоні з метою лікування генетичного захворювання.

Про це дослідники повідомили BBC.

Команда вчених з Університету Сунь Ятсена використала технологію «редагування основ», яка використовується для виправлення поодиноких помилок в генетичному коді.

Вчені провели операцію на вирощених в лабораторії ембріонах, ДНК яких містив мутацію, що призводить до розвитку бета-таласемії — важкого генетичного захворювання, при якому порушується синтез гемоглобіну.

Бета-таласемія — потенційно небезпечне для життя захворювання крові, воно викликано змінами всього однієї основи у генетичному коді. Такі зміни зазвичай називають точковими мутаціями.

Вченим з Китаю вдалося виправити цю помилку в генетичному коді ембріонів.

Вони просканували ДНК у пошуку помилки, а потім на місці «збою» перетворили гуанін в аденін, таким чином «полагодивши» його.

«Ми першими змогли показати можливість лікування генетичних хвороб у ембріонів за допомогою системи редагування основ», — заявив один з авторів дослідження Цзюнь Цзіу Хуан.

За його словами, дослідження відкриває перспективи для лікування пацієнтів від бета-таласемії та інших генетичних захворювань.

Технологія також дозволить лікувати дітей від спадкових хвороб ще до того, як вони з'являться на світло, каже вчений.

Експеримент провели на ембріонах, отриманих в результаті клонування. Тканини для проведення експерименту були взяті у пацієнта, у якого виявили бета-таласемію.

Геном — сукупність всієї спадкової генетичної інформації організму, тобто всіх генів, некодуючих послідовностей ДНК та позахромосомного генетичного матеріалу. ДНК, яка є носієм генетичної інформації, складає основу генома.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: