Життя

У Китаї знайшли найстарішого пращура людини

Життя/У Китаї знайшли найстарішого пращура людини
Зберегти
Вигляд
Міжнародна група вчених у Китаї дослідила скам’янілі рештки мікроскопічної тварини, яку вважає найдавнішим пращуром людини.

Міжнародна група вчених у Китаї дослідила скам’янілі рештки мікроскопічної тварини, яку вважає найдавнішим пращуром людини. Про це повідомляє Euronews.

Викопній морській істоті Saccothytus близько 540 млн років, а її розмір не більше 1 мм. Її рештки вивчали у центральних регіонах Китаю.

У команді дослідників представлені китайські, британські та німецькі вчені. Зі їх словами, тварина належить до родини вторинноротих і є прямим пращуром широкого кола видів, зокрема хребетних і, власне, людини.

Дослідники зазначають, що Saccothytus дає чітке уявлення про еволюційний процес, який призвів до появ риб і, в кінцевому рахунку, людей.

Як передають науковці, рештки настільки маленькі, що неозброєним оком дослідити їх неможливо, проте якщо дивитися через мікроскоп, від подиву «відпадає щелепа».

Зазначається, що найбільш вражаюча частина тіла істоти — це його рот, який значно більше усіх інших частин тіла. Дослідники вважають, що тварина могла бути хижаком. У неї також відсутній анальний отвір, що свідчить про те, що дефекація у тварини відбувалась через рот.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

 

 

Більше про:
# біологія
# Китай
Пов`язані новини