У Латвії апеляційний суд залишив у силі рішення суду першої інстанції щодо спеціальної конфіскації 26 млн доларів, що належать колишньому депутату Верховної Ради України Юрію Іванющенку.

У Латвії апеляційний суд залишив у силі рішення суду першої інстанції щодо спеціальної конфіскації 26 млн доларів, що належать екс-народному депутату від Партії регіонів, олігарху Юрію Іванющенку.

Про це повідомив заступник генерального прокурора України Євгеній Єнін у facebook.

«Не врятували Іванющенка ані куплені рішення в українських судах, ані навіть нещодавнє зняття санкцій Радою ЄС. Його адвокати не змогли довести законність вказаних коштів. Рішення є остаточним та оскарженню не підлягає. До речі, українське слідство цього разу перебувало на постійному контакті з латвійськими компетентними структурами та сприяло конфіскації цих грошей в Латвії», — написав він.

Єнін додав, що Україна має шанси отримати конфісковані гроші, як тільки відповідний вирок щодо Іванющенка в Україні набуде чинності.

Раніше повідомлялося, що Генпрокуратура об’єднала справу олігарха Іванющенка і продовжує розслідування. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через зняття санкцій з олігарха Іванющенка Україна втратила $5,4 мільярда. 

28 лютого генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що Верховний суд, без повідомлення прокуратури, ухвалив рішення закрити всі справи по Іванющенку.

Юрію Іванющенку інкримінують незаконне збагачення на 72 млн швейцарських франків, що за курсом НБУ становить 1,88 млрд грн, та організацію заволодіння 170 млн грн державних коштів, отриманих Україною від продажу квот Японії на викиди парникових газів згідно з Кіотським протоколом.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: