Масштабні військові маневри Gelezinis Vilkas 2019 (Залізний вовк-2019) за участю близько 4 тисяч військовослужбовців з 10 країн і більше тисячі одиниць техніки розпочалися в Литві і триватимуть два тижні.

Як повідомили у командуванні литовської армії, навчання триватимуть два тижні.

«Метою навчань, у яких залучені підрозділи Збройних сил Литви, а також особовий склад і техніка союзників по НАТО, є інтеграція всіх цих сил і засобів у єдину бойову систему, здатну ефективно планувати та виконувати бойові завдання», - йдеться в повідомленні.

Окрім литовських військових, у маневрах беруть участь військовослужбовці США, Великобританії, Німеччини, Бельгії, Данії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Чехії та Естонії. Частина з них входить до складу розквартированого в Литві зведеного батальйону НАТО передового базування.

Військова техніка з місць постійної дислокації в район навчань пройде цивільними автострадами в супроводі військової поліції. Частина епізодів маневрів пройде за погодженням з місцевою владою на прилеглих до полігонів цивільних територіях.

Литва також попередньо направила запрошення спостерігати за навчаннями до Білорусі, Росії, Фінляндії та Швеції.

Нагадаємо, ракетний катер «Прилуки» Військово-морських сил Збройних сил України з кораблем Echo Королівського Військово-морського флоту Великої Британії провели низку тренувань в акваторії Чорного моря.

Поділитись: