У Лівані затримали судно із зерном, що прибуло з Криму. Україна чекає на експертизу щодо того, чи є зерно вкраденим

У ліванському порту Тріполі затримали судно LAODICEA, яке ходить під сирійським прапором. Судно прибуло, навантажене зерном з окупованого Криму. Але щоб підтвердити, що це — вкрадене окупантами українське зерно, потрібно провести експертизу.

Про це повідомив посол України в Лівані Ігор Осташ у коментарі «Крим. Реалії».

Про прибуття судна до порту Триполі стало відомо кілька днів тому. Українські дипломати звернулися до влади Лівану щодо нього 28 липня. Посол України повідомив своєму колезі, що судно було завантажено у порту Феодосії ячменем, вивезеним з окупованих територій.

Осташ пояснив, що для підтвердження, що це саме українське зерно, треба провести експертизу, а для неї потрібне судове рішення та арешт судна.

«Ми вже маємо таке судове рішення і ми зараз почнемо, скажімо так, судовий процес. І елементом цього, звісно, ​​буде дослідження, експертиза. Ми хочемо взяти зразки цього зерна на експертизу, щоб встановити, чи справді це є зерно українського походження. Іншого шляху на сьогодні немає», — сказав посол.

Він підкреслив, що судно зараз не може вивантажити зерно та перебуває в порту Тріполі.

«Зараз судно затримано, воно не розвантажується. Також є відповідна реакція посольства США в Лівані, тому що це судно перебуває під санкціями Сполучених Штатів і підпадає під їхній так званий Закон Цезаря. Тому судно поки що не рухається, залишається в порту, і для нас це дуже важливо, щоб ми мали до нього доступ», — зазначив посол.

Експорт зерна

Україна з Туреччиною та ООН 22 липня підписала угоду про безпечне вивезення зерна через Чорне море. Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк наголошував, що Україна не підписує жодних документів із росією.

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков зазначив, що гарантування безпечного судноплавства також стало можливим завдяки звільненню острова Зміїний.

Україна готується до відновлення експорту морем навіть попри ракетний удар по Одеському морському торговому порту, який відбувся наступного дня після того, як у Стамбулі домовилися про відновлення експорту зерна з українських портів.

27 липня відновили роботу порти «Одеса», «Чорноморськ» і «Південний».

Наразі в морських портах «Одеса» та «Чорноморськ» уже завантажено зерном 17 суден, десять із них готові до відправлення.