Світ

У Лівії втекли 400 в’язнів на тлі сутичок у столиці

3 вересня, 2018 08:22
Світ/У Лівії втекли 400 в’язнів на тлі сутичок у столиці
Зберегти
Вигляд
З в’язниці поблизу лівійської столиці Триполі втекли 400 в’язнів доки у місті тривають збройні сутички між різними угрупованнями.

З в’язниці поблизу лівійської столиці Триполі втекли 400 в’язнів доки у місті тривають збройні сутички між різними угрупованнями.

Про це повідомляє ВВС.

Місцева поліція заявила, що охоронці в’язниці побоювались за своє життя, тому не змогли придушити бунт та запобігти втечі ув’язнених.
Більшість з тих, хто відбував покарання у в’язниці Аін Зара, — засуджені за вбивства та прихильники колишнього лівійського диктатора Муаммара Каддафі.

У самій Лівії оголосили надзвичайний стан на тлі сутичок у Триполі. Уряд країни, який підтримує ООН, заявив, що таке рішення захистить мирних громадян.

Напередодні США, Британія, Франція та Італія закликали учасників конфлікту в Триполі терміново відмовитися від застосування сили.

За тиждень триваючих сутичок Міністерство охорони здоров’я заявило про 47 жертв та ще десятки поранених.

У 2011 році в Лівії почалися масові протести, які стали початком першої громадянської війни. Демонстранти виступили проти правління Муамара Каддафі, який був незмінним лідером з 1969 року, а також проти уряду на чолі з прем’єр-міністром Багдаді Махмуді.

Силове придушення протестів поліцією та армією спричинило повстання та початок громадянської війни із застосуванням важкого озброєння та авіації. Унаслідок повстань Каддафі та його війська зазнали поразки, а сам диктатор загинув. Окрім того, втрати сторін, за різними даними склали від 7 до 11 тисяч людей.

У серпні 2018-го в Лівії 45 людей засудили до страти за розстріл демонстрантів у 2011 році.

Більше про:
# Лівія
Пов`язані новини