Життя

У Луцьку запрацює виїзна хоспісна бригада для дітей

Життя/У Луцьку запрацює виїзна хоспісна бригада для дітей
Зберегти
Вигляд

У Луцьку на базі міської дитячої поліклініки запрацює виїзна бригада «Хоспіс вдома». Медики виїжджатимуть у сім’ї, де перебувають діти з невиліковними хворобами, і надаватимуть кваліфіковану медичну, психологічну і соціальну допомогу.

«Сьогодні є чимало дітей, які перебувають вдома з батьками та яких ми не бачимо. Для нас їх не існує, бо суспільство не готове їх сприймати, – розповіла Марія Адамчук, президент БФ «Стопрак», який ініціював створення виїзної бригади.

Наразі у Луцьку і в Луцькому районі паліативної допомоги потребують 348 дітей. Найближчим часом медики планують її надати 200 сім’ям.

За словами головного лікаря Луцької міської дитячої поліклініки Оксани Лєщинської, бригада складатиметься з лікаря і медсестри, але за потреби задіюватимуть також психолога, соціального працівника, юриста, вузькопрофільних лікарів. Медики вже опитали 47 сімей і з’ясували, кому яка допомога потрібна.

На 1 рік діяльності виїзної бригади благодійні фонди «Стопрак» і «Відродження» виділили 200 тис. грн.. А нещодавно луцькі депутати затвердили програму, згідно з якою протягом 5 років на паліативну допомогу загалом спрямують бюджетних 2,7 млн грн.

Як розповів начальник міського управління охорони здоров’я Микола Якимчук, у країнах Європи таку допомогу надавали ще у 50-60-х роках минулого століття. А в Україні на сьогодні діє лише 1 стаціонарний хоспіс для дітей – в Івано-Франківській області.

/ Громадське.Волинь

Пов`язані новини