В Луцьку члени кадрової поліцейської комісії, яка займається призначенням на посади правоохоронців, уже вдруге намагались заборонити журналістам проводити відеозйомку своїх засідань.

Це сталось 6 вересня під час другого засідання поліцейської комісії, що діє при Головному управлінні Національної поліції України у Волинській області, передає «Громадське.Волинь».

Згідно повідомлення, уже на вході кількох журналістів з різних ЗМІ в Управління не пропускав черговий Михайло Мулярчук.

«Потім службовець пішов до членів комісії, згодом вийшов і заявив, що члени комісії запропонували впустити лише одного представника ЗМІ, аби пояснити йому, з яких причин журналістів не впускають на засідання. Присутні представники преси відмовилися від такої пропозиції і вимагали викликати членів комісії та пояснити, на яких підставах їх не впускають на засідання», – розказали кореспонденти «Громадського.Волинь».

Згодом таку саму позицію висловив тимчасово виконуючий обов’язки начальника Управління кадрового забезпечення ГУ Нацполіції Сергій Бурмеха. Також він зазначив, що ніяких кадрових призначень на засіданні комісії не передбачається, тож, за його словами, журналістам тут нічого робити. Попри це журналісти висловили бажання бути присутніми на засіданні і аргументували це тим, що такі засідання згідно закону є відкритими.

Коли до представників преси прийшов начальник Відділу зі зв’язків із громадськістю Віктор Гомоль, всіх пропустили. Втім, як тільки журналісти зайшли до приміщення, голова поліцейської комісії Олександр Тиводар сказав: «Вас ніхто сюди не запрошував!»

Журналістка «Громадського.Волинь» Марія Доманська заявила, що засідання є відкритими згідно ст. 51 ЗУ «Про національну поліцію України». Окрім цього Тиводар як голова комісії повинен був анонсувати засідання комісії за два дні до його проведення, що він не зробив уже двічі.

Після численних суперечок, Тиводар запропонував поставити на голосування питання про заборону відеозйомки засідання комісії. «За» проголосували: начальник Управління патрульної поліції Луцька Олександр Вовченко, голова комісії, а також очільник громадського формування «Варта порядку» Олександр Тиводар та начальник Управління громадської безпеки ГУ НП Володимир Солоненко. «Проти» виступив член громадського формування «Самооборона Волині» Сергій Рижков та свободівець Сергій Кудрявцев.

Коли таке рішення було прийняте, журналісти заявили, що воно є незаконним і зацитували статті Закону, на що голова комісії Тиводар не мав відповіді. Засідання розпочали і більше на журналістів уваги не звертали.

«Додамо, що заборона відеозйомки відбулася уже вдруге. На першому засіданні комісії, де на роботу в поліцію комісія затвердила 18 чоловік, голова комісії Олександр Тиводар також клопотав про заборону відеозйомки.  Аналогічне рішення було прийняте тоді і результати голосування «за» й «проти» були ті ж самі. Також про це засідання комісії ні громадськість, ні ЗМІ не були повідомлені», – розказали кореспонденти.

Поділитись: