Монумент бойової слави Радянських збройних Сил у Львові
Фото:

wikimedia

У Львові на вулиці Стрийській 17 грудня почали демонтувати частину Монументу слави — 30-метрову аварійну стелу. Роботи з демонтажу мають завершити до 31 грудня.

Демонтувати одразу всю стелу не вдасться через її складну конструкцію, тому її розбиратимуть поступово. Після демонтажу окремі елементи пропонують передати до львівського музею «Територія терору».

Раніше Галицька райадміністрація тричі оголошувала тендер на демонтаж стели, однак торги скасовували через відсутність учасників.

11 грудня вдалося укласти прямий догорір з будівельною компанією «Альтера». Роботи з демонтажу коштуватимуть міському бюджету 295,8 тисячі грн.

За даними бізнес-платформи YouControl, бенефіціарним власником компанії «Альтера» є мешканець міста Горлівка, що на Донеччині, Владислав Дутка. Підприємство зареєстрували у січні 2018 року, його статутний капітал становить 1000 грн.

Рішення про демонтаж аварійної стели Львівська міськрада ухвалила в лютому 2018 року. У квітні Монумент слави обгородили парканом, на облаштування якого з бюджету міста виділили 400 тисяч грн.

Львівський меморіал «Монумент бойової слави Радянських збройних Сил» відкрили у 1970 році. Окрім 30-метрової стели, він складається з бетонної композиції з фігурами воїнів та «Батьківщини-матері».

Раніше повідомлялося, що планують демонтувати пам'ятник Суворову перед військовими ліцеєм ім Богуна у Києві.

Поділитись: