У Львові робот Da Vinci вперше у Східній Європі прооперував однорічну дитину

У Львові вперше у Східній Європі однорічну дитину прооперували за допомогою робота Da Vinci.
Про це повідомили Перше медичне об'єднання Львова та Львівська міська рада.
Операцію зробили хірурги дитячої лікарні Святого Миколая у складі роботичної команди Першого медичного об’єднання. Пацієнт — хлопчик, якому 1 рік і 4 місяці. У нього була вроджена аномалія — надто малий отвір у сечоводі правої нирки. Через це в нього погано відходила сеча, накопичувалася рідина, а нирка постійно запалювалася.
Відтак лікарям було потрібно провести реімплантацію сечоводу, тобто відновити нормальний потік сечі — зробити новий отвір між сечоводом та сечовим міхуром, по якому сеча добре відходитиме від нирки.
Операцію вирішили робити за допомогою Da Vinci, щоб хлопчик краще переніс хірургічне втручання і швидше відновився, адже завдяки роботу операцію виконували без великого розрізу.
Під час процедури хірург сидів за спеціальним пультом і керував «руками» робота. Тим часом зображення завдяки відеокамері транслювалося перед лікарями на великому екрані. Зрештою хлопчик переніс операцію добре. Аналізи свідчать, що його нирка вже почала працювати значно краще.
Нещодавно за допомогою цього робота також оперували дівчинку, якій майже два роки. У неї була сукупність діагнозів, пов'язаних із порушенням роботи сечовидільної системи. Завдяки операції ця дитина тепер здорова.
Що це за робот?
Da Vinci — це роботизована хірургічна система, яку серійно випускає американська компанія Intuitive Surgical. До Львова такий робот прибув 2020 року.
Уперше він прооперував людину в грудні 2020 року, а в березні 2021-го операцію зробили 13-річній дівчинці з патологією кишківника. Після цього лікарі вже неодноразово використовували цей пристрій для оперативного втручання.
Директор Львівської клінічної лікарні швидкої допомоги Олег Самчук також розповідав, що заклад вирішив застосовувати робота для видалення пухлин нирок, передміхурової залози, злоякісних новоутворень товстої та прямої кишки, а також у гінекології та кардіохірургії. Перш ніж почати роботу, робот пройшов сертифікацію в Міністерстві охорони здоров'я.
- Поділитися: