У Львові відбулась акція на підтримку Вахтанга Кіпіані, автора книги про українського поета-дисидента Василя Стуса.

Як повідомив кореспондент hromadske, близько пів сотні людей зібрались біля пам'ятника Тарасові Шевченку.

«Я прийшов підтримати Вахтанга Кіпіані та його книгу "Справа Василя Стуса". Віктор Медведчук хоче, щоб ця книга зникла. Ми цього не допустимо», — розповів учасник акції Тарас Волинець.

Люди тримали в руках плакати з написами: «Книга на лаві підсудних», «Медведчука за ґрати», «Руки геть від Стуса».

«Тримаю у руках книгу про Василя Стуса, яку написав Кіпіані. Я її прочитав тричі, і всім раджу. На жаль, ми мало знаємо правди по цій справі. А тут Кіпіані розповів про всі злочини Медведчука», — розповів учасник акції Владислав.

Сьогодні, 10 липня, в Дарницькому суді міста Києва почалося слухання справи, в якій Віктор Медведчук позивається проти Вахтанга Кіпіані й вимагає заборонити видання й поширення книги «Справа Василя Стуса».

Книга Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР» розповідає про кримінальну справу, життя і смерть українського поета-дисидента. Книга написана на основі матеріалів кримінальної справи Стуса 1980 року, які зберігаються в архіві СБУ (колишній архів КДБ). Книгу вперше презентували 26 травня 2019 року під час книжкового ярмарку «Книжковий Арсенал» у Києві. Уривки з книги можна почитати тут.

Поділитись: