У Львові підрядникам з другої спроби не вдалось демонтували 30-метрову стелу Монумента слави на вулиці Стрийській. Роботи продовжать у ніч на суботу, 2 березня, повідомляє видання Zaxid.net.

Зазначається, що працівники компанії «Промальтбуд» понад 6 годин намагались повалити найвищу частину конструкції на землю. Для цього відбійним молотком збивали бетон, а болгаркою надрізали арматуру та інші металеві частини. Втім, цього було не достатньо, щоб знести стелу.

«Там є всередині металева основа, до неї важко дістатись. Саме цим і займаються хлопці. Вона не дає впасти споруді. Ми її ще не бачимо, видно лише краї. Якісь двотаврові швелери разом зварені. Повністю ми їх не бачимо, бо вони в споруді», – прокоментував промисловий альпініст компанії Андрій Маруніч.

Стелу мали повалити за допомогою лебідки, але з’ясувалось, що її потужності не вистачило, як і робочої довжини танкового троса.

Тож працівники вибивали конструкцію вже по боках. За 6 годин роботи стела все ж не звалилась, пише видання.

Водночас застосувати важку техніку підрядники не можуть через загрозу падіння конструкції на неї.

«Спостерігали» за роботою представники Добровольчого руху ОУН.

У 2017 році у Львові була створена комісія, яка провела обстеження монументу і визнала 30-метровий пілон аварійним. А наприкінці лютого 2018 року Львівська мерія ухвалила рішення демонтувати аварійний 30-метровий пілон Монумента слави. П'ять барельєфів із 30-метрової стели уже перенесли до музею «Територія терору».

Поділитись: