Літаки міжнародної коаліції під керівництвом США за листопад скинули на об'єкти «Ісламською держави» в Сирії рекордну кількість бомб – більше 32 тисяч. Про це повідомляє видання Bloomberg із посиланням на генерал-лейтенанта ВПС США Чарльза Брауна.

Кількість скинутих бомб збільшилася майже вдвічі з червня. У загальній складності з серпня 2014 року в Сирії та Іраку було нанесено більше 32 тисяч ударів за 11 тисяч бойових вильотів.

Найбільше число бомб за тиждень, 980, скинули в період з 11 по 17 листопада.

Громадянська війна в Сирії триває з 2011 року. За п'ять років конфлікту жертвами зіткнень опозиції, «ІД» і уряду стали понад 200 тисяч осіб. Населення Сирії скоротилася майже вдвічі – 12 мільйонів біженців покинули країну. Притулок вони знаходять переважно в європейських країнах.

На боці опозиції виступають США, режим уряду Башара Асада підтримує Росія. Третя сила – «Ісламська держава». Частина території Сирії контролюють курди та «Аль-Каїда».

Міжнародна коаліція під керівництвом США, в яку входять Франція, Великобританія, Німеччина, Бахрейн і низка інших країн, веде операцію в Сирії з серпня 2014 року.

Також в Сирії за запитом влади країни з 30 вересня 2015 веде військову кампанію Росія.

Поділитись: