Війна

У Лисичанську близько 30 тисяч людей залишились без води через борг водоканалу

19 червня, 2017 20:26
Війна/У Лисичанську близько 30 тисяч людей залишились без води через борг водоканалу
Зберегти
Вигляд
Приватна енергетична компанія «Луганське енергетичне об’єднання» вимкнула всі мережі, які живили Лисичанський водоканал, що розташований у Луганській області. В результаті цього частина міста Лисичанськ, що на підконтрольній уряду України території, залишилася без води

Приватна енергетична компанія «Луганське енергетичне об’єднання» вимкнула всі мережі, які живили Лисичанський водоканал, що розташований у Луганській області. В результаті цього частина міста Лисичанськ, що на підконтрольній уряду України території, залишилася без води.

Про це в коментарі Громадському повідомив прес-секретар «Луганського енергетичного об’єднання» Євген Насєдкін.

Електроенергію вимкнули через борги, адже Лисичанський водоканал заборгував за світло приватному підприємству «ЛЕО» 130 мільйонів гривень станом на травень 2017 року.

«Знеструмлення не повне, але загалом всі потужності, які забезпечують качання води, відімкнені. Частина була знеструмлена ще 15 травня, сьогодні ми вимкнули підстанції «Привілля», «Боровська», «РТІ», залишили тільки потужності, які живлять каналізаційні насосні станції», – сказав Насєдкін.

В «ЛЕО» зазначають, що попереджали про відключення кілька разів, частково світло відімкнули ще 15 травня. А 29 травня – вимкнули всі електромережі «ЛЕО», з яких живиться Лисичанський водоканал. Як зазначають в самому «ЛЕО», повернути електрику в них не просили.

«Відправили їм повідомлення на цю дату. Сьогодні під вечір ще ніхто не зв’язувався з місцевою владою Лисичанська. Водоканал звертався, але світло не просили ввімкнути. Спитали тільки, за яких умов повернемо електроенергію. Ми відповіли – коли будуть сплачені борги. Але такої можливості в них немає. Інших варіантів нам теж не пропонують», – додає Насєдкін.

«В нас знеструмили два підходи – це близько 30 тисяч (населення Лисичанська за офіційними даними – 127 тисяч осіб – ред.) людей без води, 4 школи, 4 дитячих садки. Я зараз веду переговори, створили комісію з цього питання, щоб забезпечити підвоз води в цей район міста. Альтернативи поки що немає», – сказав Громадському директор Лисичанського водоканалу  Євген Лисенко.

Він додав, що борг накопичувався ще з 2004 року.

«Але найбільша частина боргу утворилася у період з 2013-2016 років. Ми будемо звертатися до міністрів, віце-прем’єрів, щоб щось робили, нам потрібна модернізація потужностей, бо Лисичанський водоканал розрахований на промислові обсяги», – додав Лисенко.

Нагадаємо, відімкнути електрику для Попаснянського та Лисичанського водоканалів пообіцяли в компанії «Луганське енергетичне об'єднання», яке належить олігарху Костянтину Григоришину ще 26 травня. Завтра – 30 травня – мають відімкнути Попаснянський водоканал. 

Основні боржники ЛЕО – це Попаснянський водоканал (145 мільйонів гривень) та Лисичанський водоканал (130 мільйонів гривень).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кінці у воду: чому півмільйона людей на Донбасі можуть лишитися без води і світла.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини