Литовський союз селян і зелених, який переміг на парламентських виборах, підписав угоду з Литовською соціал-демократичною партією про формування коаліції.

Литовський союз селян і зелених, який переміг на парламентських виборах, підписав угоду з Литовською соціал-демократичною партією про формування коаліції.

Про це повідомляє портал Delfi.

В документі зазначається, що партії погодили програмні установки, на основі яких формуватиметься програма уряду.

За словами глави Литовського союзу селян і зелених Рамунаса Карбаускіса, найважливішими завданнями цієї коаліції є гальмування темпів еміграції, вирішення демографічних проблем, скорочення соціальної відчуженості та освіта.

Лідер соціал-демократів Альгірдас Буткявічюс, що завершує роботу прем’єром, зазначив, що також продовжиться реформа енергетичної системи та пов'язані з цим проекти.

В коаліційній угоді зазначено, що кандидатури прем'єра і спікера сейму висуватиме Литовський союз зелених і селян, а пости в сеймі та уряді розподілятимуться з урахуванням кількості парламентських мандатів.

На переговорах було укладено угоду про те, що аграрії очолять 11 міністерств, а соціал-демократи — три. Останні зможуть запропонувати кандидатів на посади міністрів закордонних справ, юстиції та економіки.

У коаліційній угоді також передбачено, що партнери самостійно вирішують ціннісні питання.

На парламентських виборах у Литві, що відбулися в жовтні, Литовський союз зелених і селян отримав 56 парламентських мандатів, а соціал-демократи — 17. Всього в литовському сеймі — 141 депутат.

Поділитись: