Група членів Сейму Литви 8 листопада звернулася до угорських парламентаріїв з проханням не блокувати рішення, які дозволили б Україні зблизитися з Євросоюзом.

Група членів Сейму Литви 8 листопада звернулася до угорських парламентаріїв з проханням не блокувати рішення, які дозволили б Україні зблизитися з Євросоюзом.

Про це повідомляє Delfi.

«Ми неприємно здивовані й навіть шоковані ультимативними заявами уряду Угорщини з погрозами заблокувати зближення України з ЄС чи НАТО, якщо Україна не змінить, за побажанням Угорщини, новий Закон про освіту, в якому обумовлена ​​і специфіка освіти осіб, які належать до національних меншин», — ідеться в повідомлені.

Ініційоване екс-прем’єром Андрюсом Кубілюсом звернення підписали 37 членів Сейму.

«Ми розуміємо, що питання освіти національних меншин, їх інтеграції в життя держави завжди особливо болючі й повинні вирішуватися шляхом конструктивного діалогу. Ми бачимо, що  Україна саме так прагне вирішувати ці проблеми», — заявили члени Сейму.

«Ультиматуми категорично неприйнятні, абсолютно не європейські, і тим більше незрозумілі, коли лунають від держави Центральної Європи. Ми всі добре пам’ятаємо, наскільки для нас, держав Центральної Європи і Балтії, була важливою геополітично наша власна інтеграція в ЄС», — ідеться у зверненні.

У ньому також ставиться питання, «чи дійсно Угорщина готова домагатися в Україні таких цілей, які збігаються з цілями (російського президента Володимира — ред.) Путіна».

28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

У МЗС Угорщини наголосили, що блокуватимуть євроінтеграцію України, якщо закон про освіту не змінять.

ДИВІТЬСЯ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: