Світ

У Малайзії ввели кримінальну відповідальність за поширення фейків

2 квітня, 2018 21:00
Світ/У Малайзії ввели кримінальну відповідальність за поширення фейків
Зберегти
Вигляд
lead
Влада Малайзії 2 квітня схвалила закон, згідно з яким публікація та розповсюдження фейкових новин карається ув'язненням до 6 років в'язниці та жорсткими штрафами.

Влада Малайзії 2 квітня схвалила закон, згідно з яким публікація та розповсюдження фейкових новин карається ув'язненням до 6 років в'язниці та жорсткими штрафами.

Про це повідомляє Reuters.

Критики закону стверджували, що ініціатива спрямована на «стримування інакомислення і свободb слова» перед виборами.

Законом передбачені штрафи у розмірі до 500 тисяч рінггітів ($123 тис) і максимум 6 років ув'язнення.

Уряд країни вважає, що закон не порушуватиме свободу слова, а справи по ньому розглядатимуться через незалежний судовий процес.

«Цей закон спрямований на те, щоб захистити громадськість від поширення фейків, лише покращуючи стан свободи слова», — повідомив у парламенті міністр юстиції Азаліна Отман Саїд.

Закон характеризує фейкові новини як «інформацію, дані та звіти, які повністю або частково помилкові» і включає тексти, відео і аудіозаписи.

Закон поширюється на публікації видань та соціальні мережі і буде застосовуватися до тих, хто навмисно поширює у цих середовищах фейки.

Відповідальність нестимуть, як громадяни країни, так і іноземців, якщо від розповсюдженої ними фейкової інформації «постраждає Малайзія або громадянин Малайзії».

У першому проекті закону уряду Малайзії щодо фейків пропонувався термін ув'язнення до 10 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Twitter фейкові новини поширюються швидше за правдиві — дослідження

Пов`язані новини