УКРАЇНА

У Маріуполі «народного мера» засудили за сепаратизм на понад 6 років

4 січня, 2018 16:14
УКРАЇНА/У Маріуполі «народного мера» засудили за сепаратизм на понад 6 років
Зберегти
Вигляд
Чоловік отримав термін за незаконні спроби стати «мером» Маріуполя.

28 грудня 2017 року в Маріуполі засудили за сепаратизм на 6 років і 9 місяців без конфіскації майна так званого «народного мера».

Про це йдеться в реєстрі судових рішень, оприлюдненому 3 січня.

Зазначається, що «з травня 2014 року директор приватного підприємства «Альянс ПС» Олександр Фоменко, розуміючи незаконність і злочинність своїх дій, активно займався легалізацією терористичної організації «ДНР» в Маріуполі».

Повідомляється, що він вступив у змову з представниками самоназваної «республіки» з метою захоплення влади в місті, а також хотів зайняти місце «народного мера» і виступав за зміну конституційного ладу України. 1 червня 2014 року Олександр Фоменко проголосив себе «народним мером», залучившись підтримкою самоназваних «ДНР»  і «приступив до своїх фіктивним обов'язків».

«Протиправна діяльність «мера» була зупинена правоохоронними органами 12 червня 2014 року», — йдеться у реєстрі.

У суді Фоменко частково заперечував свою провину, стверджуючи,  що все життя займався громадською діяльністю, на мітинги потрапив випадково, і йому пропонували посаду «мера» присутні на мітингу люди. Також обвинувачений говорив, що ні з ким із «ДНР» знайомий не був, знав про організацію тільки з інтернету і закликав створити контролюючий орган за міською владою. Фоменко називав себе громадянином України і наполягав, що не хотів організації інших держав.

22 листопада також набув чинності вирок стосовно проти організаторки так званого референдуму в Маріуполі Наталії Грузденко, проведеного 11 травня 2014 року.

«Шляхом персонального опитування, попередньо визначивши у кожного кандидата їх освітній та фаховий рівень, всупереч розділу IV «Комісії референдуму» Закону України «Про всеукраїнський референдум» сформувала незаконну територіальну виборчу комісію «ДНР» у м. Маріуполь, ставши її головою, про що склала відповідне рішення «Про затвердження складу територіальної виборчої комісії», — йдеться у вироку.

Пов`язані новини