УКРАЇНА

Суд Маріуполя відпустив екозахисника, який приніс у Слов’янську міськаду банку з «ртуттю»

17 квітня, 2018 19:37
УКРАЇНА/Суд Маріуполя відпустив екозахисника, який приніс у Слов’янську міськаду банку з «ртуттю»
Зберегти
Вигляд
lead
У Жовтневому суді міста Маріуполя вирішили не обирати запобіжний захід активісту зі Слов’янська, який у грудні 2017 року приніс у міську раду власного міста банку із написом «ртуть».

У Жовтневому суді міста Маріуполя вирішили не обирати запобіжний захід активісту зі Слов’янська, який у грудні 2017 року приніс у міську раду власного міста банку із написом «ртуть».

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Суддя не знайшов причин затримувати акціоніста, хоча прокурор наполягав на обранні запобіжного заходу у вигляді нічного домашнього арешту на 60 діб.

Акціоніста Василя Хоменка звинувачують у вчиненні кримінального злочину, прокуратура Слов’янська вручила йому підозру за статтею №259 Кримінального Кодексу України: «Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності».

Активіста Василя Хоменка відпустили без обрання запобіжного заходу Фото: Громадське

У грудні 2017 року Василь Хоменко влаштував акцію — приніс до міськради Слов’янська скляну банку із написом «ртуть». Він пояснив,  що таким чином хотів привернути увагу місцевої влади до проблеми відсутності засобів утилізації та ліквідації ртуті у Слов’янську. 

Тоді працівники міськради викликали поліцію, представників державної служби з надзвичайних ситуацій та евакуювали людей, які знаходилися в будівлі міськради.

Перед судовим засіданням біля будівлі Жовтневого суда у маріуполі відбулася акція на підтримку Хоменка — близько 30 людей приїхали підтримати його зі Слов’янська, більше 20 людей — представники місцевих маріупольських організацій.

Василя Хоменка знають як волонетра та активіста з питань екології. Чоловік вважає, що звинувачення проти нього — помста представників слов’янської міськради.

Він також зазначив, що понад два роки намагається привернути увагу місцевої влади до екологічної проблеми та відсутності шляхів утилізації ртуті в місті.

Пов`язані новини