ENRU

У Марокко відбулися акції протесту проти дій влади

У Марокко відбулися акції протесту проти затримання 20 осіб за підозрою в загрозі національній безпеці.

Про це повідомляє Al Jazeera.

Протести охопили, зокрема, міста Ель-Хосейма та Ан-Надур.

Учасники акцій, які тривали всю ніч, закликали владу негайно звільнити затриманих.

Згідно із заявою генерального прокурора Ель-Хосейма 20 людей затримали 26 і 27 травня за «загрозу національній безпеці».

«Попереднє розслідування показало, що фізичні особи отримали грошові перекази і матеріально-технічну підтримку з метою здійснення пропагандистської діяльності, щоб підірвати цілісність королівства і підірвати лояльність громадян до марокканської держави та її інститутів», — йдеться в заяві.

Активісти і місцеві жителі стверджують, що влада намагалася заарештувати відомого активіста, який очолював нещодавні демонстрації.

Насер Зефзарі, лідер руху Hirak, перервав п'ятничну молитву в місцевій мечеті. Його намагалися затримати за «переривання релігійної церемонії» — злочин, який карається позбавленням волі.

Влада не змогла затримати Зефзарі, який втік з міста, в той час як прихильники вийшли на вулиці на знак протесту проти спроби затримати його.

Акції протесту в різних районах Марокко почалися після того, як у жовтні 2016 року 31-річний Мухсін Фікрі загинув під сміттєвозом в місті Ель-Хосейма на півночі країни. Він спробував перешкодити представникам міської влади, які знищували його майно.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram